Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg cf4e169821ea24d785be03c1f5cf067c
VII Kujawsko Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie
Opublikowano: 13-10-2016, Jarosław Paralusz,

Podpisanie porozumienia

W dniu 11 października 2016 roku w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu odbyło się spotkanie komendantów Straży Miejskich z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Rypina, Chełmna, Włocławka oraz Nakła nad Notecią z przedstawicielami władz uczelni Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Podczas posiedzenia podpisano porozumienie w związku z organizacją VII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Przedstawiono również informacje na temat głównych celów Olimpiady oraz przebiegu jej wcześniejszych edycji. Wykazano także, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży z województwa kujawsko – pomorskiego, o czym świadczy ciągły wzrost liczby uczestników. W ubiegłorocznej edycji chęć przystąpienia do olimpiady zgłosiło ponad 1.000 uczniów z całego województwa.


I etap olimpiady

W dniu 8 grudnia 2016 roku odbył się I etap VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Chęć wzięcia udziału w Olimpiadzie zgłosiło ponad dziewięciuset uczniów z całego województwa. Konkurs był realizowany w ośmiu miastach naszego województwa tj. w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Grudziądzu, Włocławku, Rypinie, Nakle nad Notecią oraz Chełmnie. W samym Toruniu do intelektualnych zmagań przystąpiło 123 uczniów.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz 3 pytań otwartych. 100 najlepszych, którzy uzyskają najwyższą punktację z testu zakwalifikuje się do II etapu.


II etap Olimpiady

W dniu 11 stycznia 2017 roku odbył się II etap VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 76 uczniów z całego województwa. 15 najlepszych spotka się w marcowym finale, podczas którego uczniowie będą musieli przedstawić przed komisją konkursową swoje projekty z zakresu poprawy ładu i porządku publicznego w szkole, czy miejscu zamieszkania.

VII Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych.

Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia nauki na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Wydziale Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy, natomiast na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe tj. laptopy, tablety, aparaty fotograficzne.


III etap Olimpiady - finał

31 marca 2017 roku 13 finalistów VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie  „Bezpieczny i przyjazny region” walczyło o indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

W trakcie III etapu laureaci, którzy zostali wyłonieni z ponad 1000 uczniów z naszego województwa, musieli przedstawić przed Komisją Konkursową projekt z zakresu poprawy bezpieczeństwa w swojej dzielnicy. Zwycięzcą Olimpiady okazała się Pani Marta Michalska z Zespołu Szkół nr 3 w Rypinie, która w swojej pracy skoncentrowała się na ekologii. Przedstawiła swoje działania mające poprawić ekologiczny poziom życia w swoim miejscu zamieszkania poprzez, między innymi, spotkania eko-edukacyjne z dziećmi i młodzieżą. Finalistka otrzymała indeks ufundowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, laptopa oraz aparat fotograficzny. Pozostali uczestnicy otrzymali laptopy, notebooki, tablety, kamery sportowe oraz smartwatche. W finałowej 13 znajdowało się aż 4 uczniów z Torunia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w finale VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region i mamy nadzieję na spotkanie za rok.