Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg f4ffbee63c40fc12758291e9ad4724ac
IX Kujawsko-Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”
Opublikowano: 22-10-2018, Jarosław Paralusz,

Podpisanie porozumienia

W dniu 22 października 2018 roku w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu odbyło się spotkanie komendantów Straży Miejskich z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Rypina, Chełmna, Włocławka, Brodnicy oraz Nakła nad Notecią z przedstawicielami władz uczelni Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Podczas posiedzenia podpisano porozumienie w związku z organizacją IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Przedstawiono również informacje na temat głównych celów Olimpiady oraz przebiegu jej wcześniejszych edycji. Wykazano także, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży z województwa kujawsko – pomorskiego, o czym świadczy ciągły wzrost liczby uczestników. W ubiegłorocznej edycji chęć przystąpienia do olimpiady zgłosiło ponad 1.000 uczniów z całego województwa.


I etap olimpiady

W dniu 6 grudnia 2018 roku, w budynku Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, odbył się I etap IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Chęć wzięcia udziału w Olimpiadzie zgłosiło blisko ośmiuset uczniów z całego województwa. Konkurs jest realizowany w dziewięciu miastach naszego regionu tj. w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Grudziądzu, Włocławku, Rypinie, Nakle nad Notecią, Brodnicy oraz Chełmnie. W samym Toruniu do intelektualnych zmagań zgłosiło się 138 uczniów.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Stu najlepszych, którzy uzyskają najwyższą punktację z testu zakwalifikuje się do II etapu, który odbędzie się w styczniu 2019 roku.


II etap olimpiady

W dniu 11 stycznia 2019 roku odbył się II etap IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 111 uczniów z całego województwa. 15 najlepszych spotka się w marcowym finale, podczas którego uczniowie będą musieli przedstawić przed komisją konkursową swoje projekty z zakresu poprawy ładu i porządku publicznego w szkole, czy miejscu zamieszkania.

IX Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych.

Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia nauki na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu lub Wydziale Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy, natomiast na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe tj. laptopy, tablety, aparaty fotograficzne.


Finał olimpiady

29 marca 2019 roku 11 finalistów IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region” walczyło o indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

W trakcie III etapu laureaci, którzy zostali wyłonieni z blisko 800 uczniów z naszego województwa, musieli przedstawić przed Komisją Konkursową projekt z zakresu poprawy bezpieczeństwa w swojej dzielnicy. Zwycięzcą Olimpiady okazał się Pan Tomasz Wiejaczka z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, który w swojej pracy skoncentrował się na problemie zanieczyszczenia powietrza w swoim regionie. Finalista otrzymał indeks ufundowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu oraz laptopa. Pozostali uczestnicy otrzymali laptopy, aparat fotograficzny, notebooki, telefon oraz tablety.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w finale IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region i mamy nadzieję na spotkanie za rok.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się